10. 4. 2010  NVP Ostrava - Výstaviště Černá louka

Cestu na NVP v Ostravě jsme si naplánovali jako akci na celý víkend, ostatně jako většinu výstav. V pátek po práci jsme se šly se Sissinkou projít do Prokopského údolí v Praze a tím vyplnily hodinovou prodlevu, kterou jsme měly do srazu s našima kamarádama z Loser Teamu, Oldíkem (United the Best Baron) a Ráďou. Potom jsme vyzvedli páníčka v práci a hurá směr Bruntál, kde bydlí moje maminka. Jeli jsme v tandemu, Ondra řídil naše auto, Ráďa svoje a já to střídala aby se ty moje zlatíčka nenudili. Kolem deváté jsme dorazili k mamce, která nám přichystala jako vždy super mňaminu.

V sobotu ráno jsme měli v 5,30 budíček, což v den výstavy není až taková hrůza. Z Bruntálu do Ostravy je to cca 70km. Předpověď počasí, jako vždy na víkend, byla hrozná. Bude pršet, pršet a pršet a k tomu bude zima . Hezká představa na vystavování venku. Po cestě na výstavu lilo tak, že stěrače sotva stíhali na dvojku, fuj ! Ve stejném duchu byl i příjezd na výstavu. Ale naštěstí déšť začal pomaličku ustávat a cca kolem půl jedenácté pršet přestalo. To šel do kruhu, do třídy pracovní, náš kamarád Portík (Porthos the Best Baron). Získal krásné ocenění V2, res.CAC a tímto Andrejce a Portíkovi mooooooc gratulujeme , jste šikulky! Hned v další třídě, a to ve třídě šampiónů, nastoupil Oldík (United the Best Baron) s paničkou Ráďou, mooooc jim to slušelo, Oliverek byl jako vždy krásně načesaný, no prostě náš krasavec. Získali ocenění V2, res. CAC, také jim moc a moc gratulujeme!!! Tak a teď už jsme chyběli jenom my. Počkali jsme si až se odvystavují ostatní třídy feneček a hurá do třídy pracovní, kde jsme se celkem prezentovaly čtyři. Dokonce nám začalo i svítit sluníčko, což bylo fajn. Všechny jsme se ukázaly panu rozhodčímu, pak si daly pár koleček a postavily fenečky do konečného výstavního postoje. Pan rozhodčí k nám přistoupil a postavil před nás stojánky s čísly, ovšem samotné čísla jsme neviděly. A najednou mi pan rozhodčí František Pasák podává ruku a oznamuje, V1, CAC ! Měly jsme se Sisinkou moooooc velkou radost! Sissinka dostala za odměnu hromadu piškotků a dvě nové hračky od pánečka. Byl to moc pěkný den, který jsme si krásně užili hlavně díky našim kamarádům. Už se zase těšíme na další setkání našeho Loser Teamu a doufám, že bude ve větším počtu. Všechny tímto moc zdravíme!

 

27. 3. 2010 Výlet části Loser Teamu na Kokořínsko

Dnes jsme se sešli s částí Loser Teamu u nás na Vodolce. Měli jsme naplánovaný výlet na Kokořínsko a moc jsme se na to těšili. Celý týden bylo krásné počasí, sluníčko svítilo, bylo teploučko a všechno se začalo konečně probouzet do jara. Ale předpověď na pátek, sobotu a neděli byla strašidelná. A v pátek večer a v noci se opravdu vyplnila. Lilo jako z konve, dokonce se kolem osmé večer strhla bouřka, hromy a blesky lítali nad Vodolkou jako o závod. No prostě fujtajbl . Ale to nás nemůže odradit. Kolem 12,00 jsme se sešli všichni u nás, dali kafíčko a vyrazili. Déšť se nad náma naštěstí slitoval. Bylo sice pod mrakem, žádný teplo, ale hlavně že jsme nezmokli. Ve dvě jsme dorazili na místo a hurá směr vyznačený okruh, který jsme si předem vybrali. Cesta to byla moooc hezká, všem se nám líbila a řekli jsme si, že určitě vyrazíme znovu. Ale komu se to líbilo nejvíc byli naši hafíci. A proč? Nooooo, jak už jsem psala, z pátku na sobotu lilo jako z konve a po cestě bylo bahýnko, blátíčko, kaluže, … no prostě to, co se naši chlupáči zbožňují . Na konci procházky byli všichni jako prasátka a ani jeden nevypadal jako Zlatý retriever, ale jako velká bahnitá koule. Proto jsme jim povolili další lumpárnu, a to pořádně prošmejdit potůček který byl hned za parkovištěm. Lumpíci byli spokojení a my taky, protože z vody vylezli sice mokří, ale čistíííí, huráááá už zase máme Zlaťáčky!!!! Večer následovala After party, kterou jsme si všichni mooooc užili, tedy až na některé Šípkové Růženky, že …… Byla to zase jedna ze super akciček, škoda jen, že nemohli dorazit všichni, ale to určitě brzy napravíme!

 
7. 2. 2010 - Dnes slaví naše Sissinka narozeniny - jsou jí právě 4.roky!!!!     

Všechno NEJ, NEJ, NEJ také přejeme všem tvým 8-mi sourozencům Orýskovi, Oliverkovi, Otokarkovi-Rustymu, Olympii-Sáře, Octavii-Dizzi, Olivii-Julince, Ophelii-Else a Odettce-Jessince !!!!!

 

Flatí miminka jsou na světě!!!!

V noci ze 3. 2. na 4. 2. 2010 se naší kamarádce Áje ( Airin od Stříbrných Rud ) narodilo 11 krásných černých kuliček. Jsou to 2 kluci valibuci a 9 nádherných princezniček. Pokud máte vážný zájem o úžasné štěňátko neváhejte kontaktovat ChS Od Hradu Valdek ( www.flat-komarov.xf.cz ). Štěňátkům přejeme do života hoooodně zdravíčka, štěstíčka a hodné pánečky u ktěrých se budou mít jako v bavlnce!

foto miminek 1. den

Foto maminky Áji na KPZ Ejpovice 20. 9. 2009

 

24. 1. 2010 - zimní procházka

Jelikož naše slečínka začala ve středu 20.1. hárat, tak teď máme na 3 týdny o zábavu postaráno. Sissinka má šetřící a pohodový režim, ono to ani jinak nejde, kdo má fenečky tak moc dobře ví o čem mluvím. Ale i tak nás to neodradí od procházek, kor když se zadaří, jako tuhle neděli, a po 100 letech vysvitne sluníčko. Všichni jsme si to moc užili a hlavně Síssa. Řádila jako černá ruka a snížek si užívala každým coulem. To ona mooooc ráda. Po procházce zapadla do pelíšku, který střídala s postelí a celý den prospala.

 

16. 1. 2010 – Loser Team na plese BB a vyhlášení "Golden Work Cup"

Tuto soboru pořádal ChS Best Baron II. Reprezentační ples, kde nemohl chybět ani náš Loser Team. Tento ples se konal v Ejpovicích, v sále U Salzmannů. Při této příležitosti zde bylo i vyhlášení „Golden Work Cupu 2009“. Looser Team – organizační tým měl na starosti velmi důležité a odpovědné úkoly, kterých se jako vždy zhostil s velkou elegancí a grácií. Ostatně jak jinak, viď Ráďo!!!!!! Ti kteří byli VÍ !!!!!

Ples začal předtančení s hafanem, pokračoval soutěží o NEJ taneční pár, který vyhrál Walnut-Edík s paničkou a pánečkem. Následovalo vyhlášení Golden Work Cupu a dále byla tradičně o půlnoci tombola, ve které vyhrál snad úplně všechno Pan Ředitel, že ano!?!?! Nebo nééé?!?! Při tombole jste si všichni jistě všimli dokonale sehraných slečen hostesek – sehnat takhle šikovné a opravdu dokonale sehrané slečny, zejména při představování cen z tomboly, to dá opravdu zabrat.

„Golden Work Cup“: cíl: stimulovat chovatele zlatých retrívrů k udržení a rozvíjení loveckých vloh v plemeni.

Výsledky: náš Karel se pro tentokráte ocitl na krásném 2. místě ( ale hlavně proto, že je to GENTLEMAN ), na 1. místě se umístila fenečka Crazy Santana Golden U – moc gratulujeme!

2. místo - Ch. United the Best Baron U – Olda je moc šikovný a nadaný pejsek, který pracuje z absolutním nadhledem a všechny zkoušky v minulém roce, a bylo již požehnaně, udělal v I. ceně – Oliverku moc a moc gratulujeme

3. místo – Odyssea the Best Baron U – máme z naší Sissinky velikou radost, je to naše holka šikovná

na prvních pozicích se umístili i další členové Loser Teamu a to Teddík ( Tornádo the Best Baron U ), Stelinka ( Tell me the Best Baron U ), pan Přístav ( Phortos the Best Baron U ), Eimynka ( Esera od Tří Jasanů ), Terezka ( Therése the Best Baron ) a taky náši velcí kamarádi Úúúúúúránek ( Uran the Best Baron U ) a Ája ( Airin od Stříbrných Rud U ).

Ples jsme zakončili v brzkých raních hodinách a následným úklidem sálu v neděli.

Po úklidu jsme odjeli k Humlíkům na oběd ( moc děkujeme, byla to mňamina ) a po dobrém papáníčku jsme s Ráďou vyrazili jako dvě grácie na procházku s hafanama. Vzali jsme pět rošťáků, nasadily čepice a hurá do sněhové bouře . Po chvilce hledání místa k zaparkování našeho oře jsme vyrazili do kouzelného, pohádkově zasněženého lesa na úžasnou procházku. Hafánci si to skvěle užili a my taky.

Velikánská gratulace – naše kamarádka, nejzlatější flatice Ája bude maminkou!!!

Véééélikou gratulaci posíláme do ChS od Hradu Valdek!!! Naše kamarádka Airin od Stříbrných Rud ( Flat coated retriever ) začátkem února očekává svoje první štěňátka. Kdo by jste měli zájem o flatíka  z velmi atraktivního spojení, tak neváhejte kontaktovat paničku Áji - www.flat-komarov.xf.cz.

Ája je velice úspěšná jak na poli výstavním, je čekatelkou Českého šampiona krásy, tak hlavně na poli pracovním. Získala již několi CACTů, tím je i čekatelkou Českého šampiona práce. Pracuje velmi spolehlivě a s neskutečnou vervou a přesností. Je radost na ni pohledět!

 

2. – 10. 1. 2010 – Loser Team týden v paniččiných rodných Jeseníkách

Tento týden si celý Loser Team vzal dovolenou a vyrazil směr Jeseníky. Byla to naprosto úžasná dovolená plná legrace – bez té by to u nás Loserů ani nešlo, sportu, procházek, válení se – jak ve sněhu tak v posteli, hraní PC her - že kluci, hromady výborného jídla, společenských i „hazardních“ her….  no prostě pohodičky!!!

Přechodné bydliště jsme pro tento týden měli v malé obci Mezina, která se nachází cca 4 km od paniččiného rodného Bruntálu. Baráček nám pronajmula paní Gronkowieczová, které mockrát děkujeme, že takovou bandu lidiček a hafanů ubytovala. Celý týden tento domeček obývalo: 10 dospělých lidiček, 9 hafanů + jedna Al-Káijda ( což je naše zlatíčko 4-letý Kryštůfek z čeledi Homo sapiens ) a k tomu na víkend přijela ještě Andrejka s rodinou, tzn. + 3 lidičky a 1 hafan.

Naše rodinka přijela do Bruntálu už 30. 12. a Silvestra jsme trávili u maminky paničky. Panička měla ještě 31. 12. hrůzu z počasí. Když jsme šli na Silvestra v noci venčit, tak pršelo a tráva čvachtala bahýnkem jako blázen a paničku při představě takového počasí a týdnu s 9-ti hafany braly mdloby. Ale 1. 1. 2010 kolem oběda začalo sněžit a sněžilo a sněžilo a sněžilo celý týden a naše čtyřnohé zlatíčka byli celý týden čistounké jako ten snížek co byl venku.

Celý týden se nesl v duchu sportovních výkonů:

Akrobatické skoky Eimy – to si nikdo nedokáže představit, protože to nemá obdoby.

Psí spřežení Terezky, Oldy a naší Sissky, kteří měli v závěsu na bobech se řechtajícího Kryštůfka, který celou cestu křičel „ještěěěěěě…“.

Veliké, ale opravdu veliké sportovní výkony odvedla Ráďa na svahu, je to dobrá žačka a strašně ráda a hlavně sama od sebe začala svému učiteli Mírovi říkat: „Óóó veliké díky, Velký Vezíze, je mi velikou ctí Velký Vezíre!!!!.

Teddík, Eimy a Winnie, ti by zase vyhráli soutěž o NEJ hrabače – vypadalo, to, že se chtějí prohrabat na drou stranu zeměkoule.

Síssa a Rupík by 100% vyhráli ve sportu zvaný „zápas“, myslím si, že by i Frištenský koukal. Stačilo jim si jenom na chviličku zdřimnout a už byli zase v sobě.

V sobotu měl velký den Olda. Spolu se svým synátorem Rupíkem, paničkou Ráďou, Ájou, Míšou a Eimy Klasnojc vyrazili cestou necestou ( v noci napadlo trošku snížku ) směr NVP Olomouc. Oliverek ve třídě šampionů získal svého dalšího CACe a je tedy o další krůček blíže k získání Grandšampiona ČR. A Rupíček se nenechal zahanbit a v silné konkurenci ve třídě dorostu vybojoval VN3. Roste z něj krásný pes, po kom asi……?

V neděli ráno jsme zabalili všechny věci a vykutali naše autíka z asi centimetrové ledové krusty, která vznikla z mrznoucího deště, který se poctivě a bez přestání snažil celou noc. Zaplatili jsme ubytování, jeli na oběd k mamce a hurá domů. Cesta byla zasněžená, ale to panička tuze ráda, protože si vždycky vzpomene na ty časy, kdy ještě bydlela v Jeseníkách a pár měsíců v kuse jezdila na sněhu.

KONENTÁŘ CELÉHO TÝDNE:

Citát naší Rádi, který se již takříkajíc stal heslem Loser Teamu je:

„Kdo tam byl ví, kdo nás zná pochopí a kdo tam nebyl a nezná, tak nepochopí.“

 

1. 1. 2010 – Přejeme všem krásný, pohodový a úspěšný rok 2010.

 

17. 12. 2009

Tááák a v sekci zkoušky doplněny i jiné než lovecké zkoušky, jako třeba canisterapeutická zkouška nebo například Pohár Best Baron nebo Golden Work Cup  pořádané skvělou chovatelskou stanicí The Best Baron.

 

15. 12. 2009

Držíme slib.... upravena sekce zkoušky

 

14. 12. 2009

Aktualizovali jsme sekci výstavy. Snad se našim stránkám začne blýskat na lepší časy.

 

20. 7. 2009 - generálka na BZ

Dnes se konala v Kařeze generálka na barvářské zkoušky. Minulý rok jsme je bohužel se Sissinkou nemohly absolvovat, jelikož naše „zlatíčko“ háralo. No jo, naše holčička si umí vybrat ten správný čas. Ostatně jako většina čtyřnohých holčiček, že Terezko!!! Jelikož barvářské zkoušky nemají tolik disciplín, tak jsme se sešli jen na odpoledne a to ve 13,00. Sissinka moc hezky pracovala, dělá mi holka velkou radost. Jen jednu disciplínou musíme ještě poladit a to nahánění. Ale my budeme pilně trénovat, slibujeme!!! I tak by jsme BZ zvládli v I. ceně. Samo, že budeme dál cvičit, abychom nic nezapomněli, protože na zkouškách to bývá vždycky těžší, jak všichni moc dobře víme . Tréma, jiné prostředí a hlavně se vždycky může stát něco, s čím člověk vůbec, ale vůbec nepočítá. Jako třeba: na minulých nácvikách kolem Sissky při odložení vesele chodili houbaři. Nejdřív ze strany, pak uviděli pěknou houbičku přímo za ní, tak si pro ni došli . Opět jako vždy jsme si užily pěkný a pohodový den. Ze začátku se sluníčkem, které vystřídala pěkná průtrž mračen, a když se vypršelo vylezlo sluníčko jako by nic. Děkujeme za společnost Ali s Winnie, Danovi s Teddíkem, Zuzce s Rozárkou a dalším fajn lidičkám. Škoda jen, že Klasíci a Humlíci museli být v práci .

 

18. 7. 2009 – Národní výstava psů – Mladá Boleslav

Crrrr…. jsou 3 hodiny ráno a zvoní budík, měli by jsme vstávat a začít upravovat Sissinku, a já slyším jak venku šíleně lije. Tak si říkám, zkusím posunout budík o půl hodinky, abych nemusela hned po ránu do šíleného lijáku. Vyšlo to. Ve 3,30 už nepršelo a my se se Sisinkou vyprdelily z pelíšku. Mě se nechtělo, a Sissce už vůbec ne. Koukala na mě, jestli jsem se zbláznila či co. Ale nakonec se teda vysoukala z koše a šly jsme ven. Když jsme přišly, tak už byl vzhůru i Ondra a šli jsme na TO. Koupačka a pak pan fén… Sissinka u fénování spokojeně spinkala. Když jsme jí řekla, aby se přehodila na druhou stranu, tak se tedy zvedla, přelehla si a pokračovala v rozjímání - je to moje zlatíčko! V 7,00 jsme vyrazili směr Mladá Boleslav. Cesta byla v poho, až na objížďky v Brandejse, ale to je maličkost. Naštěstí to máme kousek. Podle předpovědi mělo být dnes o 10 stupňů C míň než včera, ale ráno to tak nevypadalo. Ve 3,30 bylo 18 st. a byl fajn teplej vzduch, tak jsem si naivně myslela, že by to pánům meteorologům nemuselo vyjít, ale opak byl pravdou. Začátek výstavy bylo ještě na tričko, ale pak to začalo. Pejsci – kluci se ještě zvládli vystavit za sucha, ale jakmile nastoupily fenečky, tak to začalo. První průtrž jako blázen, potom další a po chvilce třetí ( to jsme akorát nastoupily do kruhu ) a potom už pršet nepřestalo. Ale nevadí, všichni jsme si užili fajn den a pořádně jsme si popovídali. My jsme měli velkou radost, že jsem se po dlouhé době  viděli s pánečkama Sissinčinýho tatínka Badyška ( Milanem a Bětkou ) a polovičním bráškou právě po Badym, Baronkem. Ten si z výstavy odvezl V1, CAC ve třídě otevřené. Tímto mu ještě jednou moc, moc gratulujeme. Moc vám to Baronku a Bětko slušelo!!! Jste šikulky!!!  Milanovi moc děkujeme za velikánskou podporu!!! Dále ve třídě pracovní nastoupil náš kamarád Phortík, který si vyběhal s paničkou Ájou V2. Také moc gratulujeme. Potom jsme si my tři grácie Eimy s Ájou, já se Sisskou a Míša (jedinej chlap ve třídě pracovní  ) s Terezkou počkali na třídu pracovní feneček a šli jsme na to. Už při nástupu do kruhu lilo jako z konve, ale čekání na posudek jsme naštěstí přečkali ( 3 dospělí a 3 hafiny ) pod obr deštníkem, který nám přinesl Ondra – děkujeme pánečku!!! Ale i tak byly holky zmoklé jako slepice  a my taky . No holt, ne každá výstava má výstavní počasí . Nejlépe z nás skončila Eimynka, která si vybojovala krásné třetí místo V3. My s Terezkou jsme si protentokráte odnesli VD. Eimynko a Ájo, moc, moc gratulujeme. Moc vám to slušelo!!!

 

17. 7. 2009 – pátek – generálka na LZ

Dnes jsme se vydaly jen já (panička) a Sisska na generálku na lesní zkoušky. Už ráno, když jsme vstaly, tak bylo 18,5 stupňů Celsia, když jsme vyjížděli, tak už bylo 20. Nooo to bude dneska asi teplíčko… A fakt! Celý den byl pařák jak blázen, ale to se samozřejmě může stát i v den zkoušek a člověk nic nenadělá. Proto jsem byla i trošku ráda,že si se Sissinkou vyzkoušíme trošku extrém. Po domluvě jsme začali s polníma disciplínami, abychom po obědě, až bude největší teplo, mohli využít úkrytu lesa. Děkujeme pánové ( Míšo a Vláďo ) jste hlavičky a jako vždy myslíte na všechno! Jako první disciplína byla slídění s dohledávkou. Tentokrát jsem s naší holky měla velkou radost, slídila moc pěkně a dohledávka byla super. Následovaly vlečky, ty celý tento rok Sisska dělá suprově. Asi se zúročila práce z minulého roku. Dále jsme udělali marking a pak hurá na papání za panem hospodářem na chatu. Oběd byl jako vždy FULL FULL servis, mockrát děkujeme!!! Po ó jsme vyrazili do lesa na ostatní disciplíny. Z celého dne jsme měla moc dobrý pocit. Všechny disciplíny jsme zvládli ve 4-kách a 3-kách. Tzn., že by jsme dnes zvládli lesní zkoušky v I. Ceně. Tak doufáme, že až na ně půjdeme, tak to tak opravdu bude. Ale jak všichni co se na zkoušky připravujeme a už jsme nějaké měli tu čest si i vyzkoušet na ostro, víme, že ke každé zkoušce je i za potřebí potřebná dávka štěstí a to se občas někde zakecá a nedorazí včas . Takže když dnešek shrnu, opět jsme si užily SUPER den, jen škoda, že nemohli dorazit všichni z našeho BB jádra, ale tak jsme na ně aspoň mysleli. Vládíku, děkujeme za dokonalou přípravu a děkujeme tvým  nožičkám, že s náma odchodily ty kilometry na barvách, na slídění a dalších disciplínách, Míšovi s Eimynkou díky za super společnolečnost, pomoc a střílení, Rádě s Oldou za skvělou společnost jako vždy a samozřejmě nemůžu zapomenout na Dana s Teddíkem a Zuzku s Rozárkou. Po nácvikách jsme jeli za Verunkou na stříhání a úpravu naší slečny, jelikož zítra razíme na NVP do Mladé Boleslavi. Verunka ze Sissinky udělala krásnou slečnu, MOCKRÁT DĚKUJEME, a my valily domů rychle spinkat. Ráno totiž musíme koupat a fénovat, tak musíme nabrat síly .

 

11. 7. 2009 - UŽ JE TO TADY

Oznamuje se celému světu, že konečně můžete navštívit sekci výstavy, ve které jsou všechny všecičky výstavy na kterých jsme kdy byli. Plus přidány výsledky z dalších zkoušek, které jsme absolvovali 14.6.2009 v Nezdřevě a to SZVPR. Mockrát děkujeme za trpělivost. Víme - trvalo to dlouho

 

11. 7. 2009 - sobota - ZÁMEK VELTRUSY

Dnes jsme se dopoledne jeli podívat na zámek Veltrusy, který máme kousek od nás. Je zde nádherná obrovská zahrada, obora s daňkama, lesy a louky a to vše kolem ramene Vltavy, která zde bohužel v létě roku 2002 napáchala obrovské škody.

Citace ze stránek Zámku Veltrusy (www.zamek-veltrusy.cz): „Když rozvodněné řeky zaplavily v srpnu 2002 většinu území Čech, pořádně zamotaly hlavy i památkářům. Zdaleka nejpostiženější památkou se stal téměř 300 ha velký areál zámku Veltrusy, zaplavený Vltavou až do výše 3,5 m.“

Shodou okolností dnes na tomto zámku bylo slavnostní zahájení 1. Středočeského derby Retrieverů, které pořádalo KCHLS. Toto derby se skládalo ze SZVPR a PZR. Zahájení na takovém krásném místě bylo moc pěkné.

 

10. 7. 2009 – pátek - nácvik na LZ a BZ

Dnes proběhl další ze série nácviků na lesní a barvářské zkoušky v Kařeze. Dnes, na rozdíl od pondělí ( státního svátku ) se konal v menším počtu lidiček a hafanů. Byl to prostě den na pohodu, který jsme si moooc užili s naším, jak všichni říkáme pevným BB jádrem. Hned ráno jsme začali se slíděním s dohledávkou, s dohledávkou jsem byla spokojená, Sissinka krásně dohledala, ale ve slídění ještě máme nedostatky. Naše slečna si totiž začíná používat až moc svoji hlavu a ráda by co nejrychleji našla kus a donesla ho paničce, což se v této disciplíně vyžaduje až po pečlivém proslídění prostoru 60x150 a to je pro ni přece pěkná otrava, když tam nic není . Na tom musíme ještě zapracovat! Potom jsme šli na následování ( na obzoru na nás dělal opičky zajíc, tak to byla pěkná fuška Sissku udržet u nohy, měla uši připláclé k hlavě a kdybych luskla, tak startuje jako formule 1 ) po obědě jsme si následování zopakovaly a to už jsem byla spokojená . Po prvním následování jsme pokračovaly v nahánění, odložení,  potom barva ( to jsem měla velkou radost, Sisska se každou další barvou zlepšuje, což je dobře), následovala vlečka srstnaté. Následně jsme šli na papíky, na výbornou klobásku jako vždy – MŇAM! Po ÓÓÓ jsme pokračovali na další barvě, ještě jednou nahánění a odložení, slídění, vlečka pernaté a marking. Byl to náročný, ale hrozně fajn den, který jsme si užily na 100%. A to samozřejmě díky našim zlatíčkům s BB jádra :-).

 

6. 7. 2009 pondělí - Státní svátek - nácvik na LZ a BZ

Dnes je pondělí a není pracovní, ale je Státní svátek, to je ale krása, když se nemusí do práce . A tak vyrážíme, tentokrát i s pánečkem, pracovat jak jinak do Kařeza. Dnes jsou v plánu dopoledne lesní a polní disciplíny a po obědě voda a rákosí. Díky tomu, že je dnes ten . Státní svátek, tak dorazilo hromada lidiček s hafanama. Proto jsme byli rozděleni na 3 skupiny. My jsme byli na poli a dopoledne jsme cvičili dohledávku a vlečky, pak jsme přesídlili do lesa. Kde jsme zvládli nahánění, následování a odložení. Následoval jako vždy výborný oběd. Po obědě jsme absolvovali „společný hon“. My jsme si potom se Sissinkou šli vyzkoušet lesní barvy a hned potom hurá k vodě. U vody následoval handling, kachna z hluboké vody, dohledávka v rákosí a práce v rákosí. Jediné mínus bylo, že v proběhu oběda začalo pršet a ne a ne přestat. Jinak to byl zase a opět skvělý den plný srandy a pohody.

 

3. 7. 2009 – pátek - nácvik na LZ a BZ

Dnes opět probíhali nácviky na lesní a barvářské zkoušky. Dnes jsme bohužel mohly jet až na odpolední část – panička musela být v práci . Ale i tak jsme si vyzkoušely hodně disciplín a pořádně si to užily!!! Jako vždy, fajn den ( tedy jenom odpoledne , dopoledne se muselo pracovat ).

 

26. 6. 2009 – pondělí - nácvik na LZ a BZ

Dnes probíhali další z nácviků na lesní a barvářské zkoušky a to opět v Kařeze. Hned ráno jsme jako 3 grácie ( promiň Míšo, ale tak nějak mě to napadlo  ) já, Míša a Ráďa a k tomu  5 hafanů vyrazili na lesní barvy, které Míša ráno nakapal. Míšo, mooooc děkujeme za pomoc a „dozorování“ při práci na barvě, moc nám to pomohlo!!!! Dále jsme si procvičily vlečky, nahánění, odpoledne ještě jednu barvu a to pro změnu „barvářskou“ a marking. Opět jsme si užili bezva den a to zase díky skvělým lidičkám!!!!

 

21. 6. 2009 – zkoušky OVVR Kařez

Dnes se konaly v Kařeze zkoušky OVVR. Tyto zkoušky zdárně absolvovali všichni přihlášení známí z nácviků. Ale hlavně naše zlatíčka Ali se Stelinkou, a to v I. ceně – aport zvěř a nos za 4. Holky naše zlatý mooooc vám gratulujeme. Vůbec jsme o vás nepochybovali, protože jste co? Holky šikovný!!!!!

 

20. 6. 2009 – 15. Oblastní výstava psů všech plemen, Praha – Kunratice

Dnes jsme měli opravdu velmi náročné ráno. Vstávat se nám vůbec, ale vůbec nechtělo. A to z toho důvodu, že jsme celý včerejší den strávili nejdříve přípravami a dále samotnou svatbou našich kamarádů Lucinky a Vládi. Kde panička našim svatebčanům dělala potřebný support a páneček měl na starost vše kam bylo potřeba zajet, něco přivést nebo něco/někoho odvést. Nejdříve vyzvedl na Újezdě kytičky a potom měl nejdůležitější úkol, byl panem řidičem slečny nevěsty a po obřadě obou novomanželů. Tento úkol splnil na jedničku s hvězdičkou . Potom v pozdních nočních hodinách odvážel svatebčany do pelíšků. Takže když to tak shrneme, byli jsme utahaní jako koťata. Jen Sissinka byla za celý den, kdy spinkala doma (samozřejmě, že jsme ji byli několikrát vyvenčit ) čilá jako rybička!

Tak když jsme se po několika zazvonění budíku konečně vybelhali z postele, připravili věci a naložili auto, mohli jsme konečně vyrazit směr Kunratice. Naštěstí to máme jen přes Prahu a v sobotu ráno to je brnkačka. Kunratická výstava je naše srdeční záležitost, krásné prostředí a skvělá organizace. Hned u toalet jsme potkali nějakého přivázaného zlaťáčka a oba s Ondrou říkáme, to vypadá jako Phortík a byl to on. Za chvilku jsme se u kruhu sešli s Ájou a Phortíkem a téměř včas dorazila i Verunka se Steffánkem. Usadili jsme se pod velikým stromem a udělali jsme dobře. Kolem 12 se přes nás prohnala průtrž mračen, ale velký pan strom nás zachránil. Výstava byla úspěšná, Phortík a Steffánek získali V1, VT, Oblastní vítěz, Sissinka V1, VT. Den jsme si všichni pěkně užili!

 

14. 6. 2009 – zkoušky SZVPR Nezřev

Dnes nás čekal opravdu VELKÝ DEN. A to klubové SZVPR  RK v Nezdřevě, které byly zastřešeny domažlickým OMSem.  Přímo z chalupy v Protivíně jsme se vydali rovnou do Nezdřeva. Máme to totiž mnohem blíž než z domova. Od rána byl krásný letní den ani horko ani zima, prostě tak akorát. V Nezdřevské hospodě proběhli všechny oficiality a hurá do honitby, která byla skvěle vybrána a připravena. Při nástupu jsme vedle sebe stáli: já se Sissinkou, Ráďa s Oldou, Ali a Ájou a Dan s Teddíkem. Pojmenovali jsme se looser team a moc jsme si přáli, abychom byli všichni spolu v jedné skupině. Bohužel se to nepovedlo úplně, ale aspoň, a to jsme moooooooc rádi, jsme byli s našima zlatíčkama Humlíkama a jako obrovská podpora s náma na zkouškách byli Ája a Míša Klasnovi, tímto jim hrozně moc děkujeme za skvělí support a dodávání dobré nálady, pohody a energie po celou dobu zkoušek. Za to všechno děkujeme samozřejmě i Humlíkům, kteří byli na zkouškách ve velkém obsazení a to 2+2 J Ráďa s Oldou jako soutěžící a Radim s Denýskem jako suport. MOC, MOC DĚKUJEME!

Olda byl mooooooooc šikovný a pracoval absolutně super. Je to nejen moc krásný pejsek, ale hrozně moc šikovný pracant. No prostě náš miláček!!! Olda SZVPR udělal v I. ceně, a to s počtem 129 bodů . GRATULUJEME!!! Sissinka taky pracovala pěkně, ale rákosí jí tolik nevyhovovalo nebo prostě byl větší lákadlo les. Rybník totiž zasahoval až do něj. Až na práci v rákosí měla Sisska 4 a 3, za rákosí jedinou 2. Ale to nevadí, ještě na rákosí pořádně zapracujeme! Nakonec jsme SZVPR udělaly ve II. ceně a počtem 122 bodů. Ještě jednou všem děkujeme za podporu a držení palečků a Vláďovi a Verunce Melionovým za obrovskou pomoc při cvičení!!!! DĚKUJEME!!!

Dan s Teddíkem zkoušky udělali v I. ceně s počtem bodů 115 a Airinka s Alicí jsou největší pašandy, získaly CACT!!!

 

12. 6. 2009 

Dnes jsme jely se Sissinkou ráno z domu rovnou do práce. Skončily jsme ve 14,00 a jely vyzvednout pánečka na metro Nové Butovice odkud jsme razili na lehounké poslední procvičení před SZVPR, a to práci v rákosí, dohledávku v rákosí, handling a hlubokou vodu. Počasí nebylo nic moc, jako ostatně celé letošní léto. No jako vždy jsme zmokli , ale nám to nevadí, my nejsme z cukru . Cvičili jsem s Oldou a ostatníma kamarádama. My dvě s Ráďou jsme byly samostatná jednotka a šly jsme na rákosí. 1. disciplína dohledávka v rákosí. Oldovi se moc nechtělo, tak mu panička dosti srozumitelně a nahlas ( na dálku pár dobře mířenými slovíčky – to jen, aby jste si nemysleli  ) vysvětlila, že takhle teda ne. A od té doby Olda makal jako na drátkách. Sissinka taky krásně dohledávala a k mému velkému překvapení udělala nejlepší práci v rákosí jakou bych si jen mohla přát a jakou kdy udělala ( stránky dopisuju s měsíčním zpožděním a opravdu to bylo to NEJ ). Vlítla do rákosí a po vypršeném času na disciplínu jsem ji píšťalkou zavolala, přiběhla ke mě, sama si popošla o kus dál a valila do rákosí znovu. Dohledala kačenku a jako střela přiběhla ke mě zpět a v sedě krásně předala. No měla jsem s ní vééééélikánskou radost. Z nácviků v Kařeze jsme odjeli směrem na Plzeň a dále na Písek na chalupu do Protivína, kde budeme zítra relaxovat a psychicky se připravovat na nedělní zkoušky. Jako vždy jsme si užili parádní den plný srandy, dobré práce našich pejsků a moc se na všechny těšíme v neděli.

 

8. 6. 2009 - generálka na SZVPR

Dnes, v pondělí proběhla generálka na SZVPR. Sissinka celý den pěkně pracovala. Na to, že 16.5. teprve odhárala a týden po hárání by hafinky neměly do vody, což jsme dodržely, tak jsme cvičily pouze 14 dní.  A při mé pracovní vytíženosti to bohužel nešlo každý den. Takže abych se vrátila k dnešnímu dni , celý den Sisska pracovala vyrovnaně, byla jsem spokojená a najednou BUM! Poslední disciplína, dohledávka v rákosí, kterou Sissinka dělá moc dobře, byla jsem přesvědčená, že to zvládneme levou zadní. Protentokráté se jednalo o tzv. mokré rákosí, a to Sisska moc nezná, v našem okolí ho nemáme. Zřejmě proto si užívala smradlavou čvachtandu v bahýnku a na kačenku se mi vykašlala. A jak to bývá, když zvěř nedonese pejsek, tak pro něj musí páneček/panička, proto jsem si čvachtandu, naštěstí v holinkách, užila taky. Sisska si mezitím proslídila rákosí až do půlky rybníka a pak se tuze šťastná vrátila. Přiběhla ke mně, vzala kus a valily jsme na místo vypuštění na disciplínu. Noooo i to se občas může stát. Doufejme, že to nebude 14. 6. .

 

6. 6. 2009 - Klubová výstava RK CZ Oslavany

Původně jsme si mysleli, že vyrazíme už v pátek směr Brno a přespíme u mého tatínka v Brně, ale nakonec jsme to kvůli úpravě Sissinky přehodnotili a jeli jsme až v sobotu ráno. Páni meteorologové bohužel hlásili totální déšť na celý den a teplotu cca kolem 15 stupňů Celsia. Po cestě to tak i vypadalo, opravdu žádná sláva. Ale hup, přijeli jsme do Oslavan a po dešti ani známka. Hurá a naštěstí nás počasí mělo až tak rádo, že jsme kolem oběda chodili jenom v tričku a pršet začalo přesně v tu dobu, když jsme při odjezdu nasedali do auta. Super, vyšlo to!!!

Když jsme dorazili, koukli jsme do katalogu a všichni jsme zhodnotili, že máme ve třídě konkurenci opravdu mooooc pěkných feneček. Nakonec se jedna s nich  stala nejhezčí fenečkou GR na této výstavě, byla to Kreizy Chlupaté Štěstí. Holky, moc gratulujeme a děkujeme za fajn společnost v kruhu.

A teď, jakpak jsme to dneska dopadli a kdo všechno s našich kamarádů byl prezentován na dnešní výstavě?

Tak za prvé, největší gratulace patří holkám Šaškovým, které jsou absolutní machři ve sbírání CACů na klubových výstavách. Zatím byli na třech výstavách a na třech si odnesly titul CAC. To jsou ale holky krásný a šikovný, že?  Takže Stelince ( Tell me the Best Baron ) a paničce Ali mooooc GRATULUJEME!!! Olda ( United the Best Baron ) se prezentoval ve třídě Vítězů, kde obdržel krásný posudek a známku V. Bohužel paní rozhodčí se líbil jiný typ hafanů, ale i když to byla velká škoda, tak jsem si říkala, že alespoň opravdu bylo vidět co se jí líbí a ze svého názoru nesešla. Lepší než když je posuzování v každé třídě jiné. Ale co vám všem musíme říct, tak Olda byl bezkonkurenčně nejkrásněji upraveným hafanem na dnešní výstavě. Pánečku Radime, jsi fakt profík!!!! Klobouk dolů!!!! Ve třídě pracovní jsme drželi palečky kamarádům Phortíkovi a Masínovi ( Phortos a Maestro the Best Baron ) kluci se moc krásně prezentovali a vyloženě si to v kruhu užívali. Dále se ve třídě otevřené prezentoval bráška Oldy, Timíček, taky moc šikovný hafan. U holčiček se vystavovala ve třídě veteránů Alfička ( Alpha the Best Baron ), můžu vám říct, že to snad byl nejveselejší hafan z celé výstavy v kruhu. Celou dobu si krásně vrtěla oháňkou a vyloženě se smála od ucha k uchu . To je potom radost vidět dle data narození veteránku a myslet si že je to maximálně puberťák .  A tak je to u Best Baronů se všema veteránama, jsou to hafíci plní radosti ze života! Ve třídě otevřené se vystavovala maminka Oldy, Glorie, je to moooc krásná elegantní fenečka. A nakonec jsme na řadu šly my. Získaly jsme V3 a byly jsme moooc spokojené. Ještě musím konstatovat, že pan rozhodčí u feneček,  Mr. B. Catterall byl dle mého názoru pan rozhodčí s velkým P. Ještě nikdy jsem neviděla tak vyrovnané posuzování a absolutní držení se standardu plemene.

Po vystavování, než jsme šli na řadu jako skupina GR, tak jsme se s kamarádama vydali na profi focení našich hafanů, které jsem si opravdu, ale opravdu užili. Byla to prostě neskutečná sranda.

Byl to jako vždy super den se vším všudy!!!

 
30. 5. 2009 OVP Březina, okr. Rokycany

Tááák dneska by prý podle předpovědi mohlo být líp než včera. Tak doufejme!

Opravdu to bylo lepší, byla sice zima, ale nepršelo tolik. Na OV na Březinu jsme se moc těšili. Je zde hezké a pohodové prostředí a většinou se sejdeme s velkou hromadou BestBaroňáků, ostatně jako například loni. To ale bylo pro změnu krásně a sluníčko, kdy hafani byli „zaparkovaní“ pod velikýma stromama a my lidičky jsme se měli tu možnost i trošku opálit. Letos to teda moc nevidím.

Dnes se nás sešlo 11 BB dětiček + jeden spinonek Steffánek. Ve třídě pracovní se pěkně předvedl Phortík, ve třídě vítězů Olda, který získal V1, vítěz třídy, oblastní vítěz – GRATULUJEME! Potom následovaly fenečky, třídu otevřenou převálcovala Stelinka a ve třídě pracovní jsme si to rozdali my a Terezka s pánečkem Míšou. Terezka získala V1, vítěz třídy a Sisska V2. Následoval sestrovražedný souboj o oblastního vítěze . Tento souboj vyhrála Stelinka, ale bylo to jak se říká o kuličku . Všem moc GRATULUJEME! Následovalo skupinové foto a dále posouzení Steffánka, který samozřejmě nezklamal a stal se vítězem třídy a oblastním vítězem. Po skvěle stráveném dni jsme se vydali směr Protivín na chalupu, kde máme v plánu zítra pěkně potrénovat na SZVPR.

 

29. 5. 2009 - nácvik na OVVR

Počasí dnešního dne bych shrnula asi takto: ZIMA – DÉŠŤ – ZIMA – BOUŘKA JAKO PRASE J - ZIMA – OPĚT DÉŠŤ – VÍTR JAKO BLÁZEN . Ale my jsme holky statečný a nejsme z cukru a nejen my, ale i Vláďa Melion a další pánečci a hafánci se kterýma jsme dnes byly na nácvikách na OVVR. I když už tyto zkoušky máme za sebou, ráda jsem využila možnosti pocvičit si s hafýnama, zvěří, střílení taky není k zahození, že ano  a vůbec nácviky jsou vždycky potřebné a užitečné. Jinak pro představu, zima byla taková, že jsem všechno oblečení co vozím na převlečení nasáčkovala na sebe. Sice jsem vypadala jako blázen, ale bylo mi teplo , jooooo a pro představu těch kteří to v Kařeze znáte. Když jsem šla po hrázi mezi oběma rybníkama, tak jsem málem díky větru odletěla do toho většího, ona se totiž hnala paní buřina . Ale jinak super den jako vždy.

 
24. 5. 2009 - nácvik na SZVPR

Dnes jsem se na nácviky SZVPR mooooc těšili. Tento víkend je první možnost začít cvičit na vodě po tom našem slavném hárání. Že si ty holky neumí vybrat ideálnější čas. Vždyť zkoušky jsou už za 3 týdny. To je hrozně málo času . Dneska bylo moc pěkné počasí, asi tak jako včera. Příjemná pětadvacítka a sluníčko, prostě super. Postupně jsme si procvičily všechny disciplíny. Měla jsem radost z handlingu, ten Sissce šel hned napoprvé. Hluboká voda taky super, šla do ní jako drak , to asi ten absťák. Takže jsme si opět prožili strašně fajn den se zlatíčkama jak psíma, tak lidskýma!

 

23. 5. 2009 - MVP Litoměřice

Tak a máme tady naši první letošní výstavu a to MVP v Litoměřicích. Poprvé jsme ji navštívili loni a moc se nám tam líbilo, proto jsme Litoměřice přihlásili znovu. Je tam pěkné zázemí, pěkné, upravené a rovné kruhy, hodně stánečků a taky se nám tam loni povedla V4. Tak jsme se moc těšili. Počasí vyšlo fajn. Nebylo ani horko ani zima, sluníčko se střídalo z mrakama, ale když "oskárek" vykoukl tak bylo téměř letní počasí a příjemná opalovačka . Nejvíc jsme se těšili na naše kamarády, které jsme už dlouho neviděli a to na kluky a pánečky z Děčína Pariska a Tigříka the Best Baron, na Badíka s pánečkama ( Pluto the Best Baron ), na našeho parťáka Tedíka s Danem a Barčou, na Rozárku s obouma paničkama jak velkou paničkou Zuzkou, tak malinkou roční Barborkou, a taky jsme moc rádi zase viděli Noisettka a Albertinku s paničkou ( Albertinka nám dělala i super společnost v kruhu, ze to moc děkujeme, bylo to fajn ). Posuzování bylo náročné a to jak po stránce časové, tak hlavně fyzické a to hlavně pro pánečky. Paní rozhodčí si asi řekla, že když jsme lovecké plemeno, tak ať ukážeme, že umíme běhat , takže nejenom pejsci ale hlavně pánečci měli jazyk na vestě a tvářičky pěkně rudé .

Po celém dni, kdy jsme zkoukli všechny třídy, kde se prezentovali moc pěkní pejsci a fenečky jsme se jako poslední třída pracovní, představily i my dvě. Páneček nám celou výstavu dělal skvělý support a pořídil i nějaké ty fotečky. I když to nebylo až tak jednoduché. Stan paní rozhodčí byl uprostřed kruhu a tak nebyla téměř žádná možnost pejska vyfotit při posuzování, ale i tak se nějaké fotečky pánečkovi povedli, je to totiž šikula. No a co se nestalo, po nekonečném množstí koleček a dlouhém vybírání jsme se dozvěděli ortel , a to V2, res. CAC. Je to náš největší úspech a jsme za něj moc rádi . Tááák a máme další výstavu za sebou. Zítra nás čeká opět náročný den na který se mooooc těšíme, a to nácviky na SZVPR tak šupky dupky domů a odpočívat.

 

16. 5. 2009

Hurááááá, naše Síssa konečně dohárala . A tak se můžeme pustit do dalších lumpáren . Tak my jdeme na to, čeká nás hoooooodně perný měsíc!!! A to jak po stránce pracovní tak po stránce výstavní...

Chystáme se na výstavy do Litoměřic, na oblastku do Rokycan na Březinu, na klubovku do Oslavan a na oblastku do Prahy do Kunratic, což je naše srdeční záležitost. Už se na Vás všechny moooc těšíme!!!!

 

9. 5. 2009

Dnes jsme se dozvěděli smutnou zprávu. Sissinčin dědeček Rusty odešel 28. 4. 2009 do psího nebe, kde už na něj čekala jeho partnerka, Sissinčina babička, Sofinka. Rastíček se dožil 14 krásných let a byl to úžasný pejsek, ostatně jako všichni z Lipova. A to jak psí tak lidská část smečky. Máme vás všechny moc rádi a na Rastíka a Sofinku nazapomeneme.

QAJUN ARES (RASTY) * 3.3.1995, + 28.4.2009

O všech velkých úspěších Rastíčka, Sofinky a dalších členů lipovské smečky, jako jsou sissinčin tatínek Bady, strýček Justy  a ostatních zlatíček ( jak kožíškem, tak srdíčkem ) se můžete dočíst na www.zpadelskehomlyna.cz. Naše celá rodina je moc ráda, že jsme se mohli s  Rastíčkem pomazlit ještě před měsícem, když jsme naše miláčky navštívili v Lipově.

fotečka z 28. 4. 2009 Rastíček a jeho děti

Rastíček - fotečka z 28. 4. 2009

 
25. - 26. 4. 2009

Tento víkend jsme si krásně užili v Protivíně v Jižních čechách, kde mají chalupu rodiče od Ondry. Chalupa je téměř na samotě a před ní je velký rybík, když sedíte na zápráží, tak koukáte přímo na něj ( to je pohoda ). V těsném okolí jsou další 4 rybníky, takže o vodní radovánky není nouze . Měl být krásný slunečný víkend a předpověď se opravdu povedla. V sobotu jsme drželi palečky našim kamarádům, kteří byli na MVP v Českých Budějovicích a čekali jsme až nám dají vědět jak dopadli. Ráďa nezklamala a okamžitě po zkončení výstavy jsme znali výsledky. Všichni dopadli skvěle a naši Best Baroni vyhráli v soutěži chovatelských skupin - MOC GRATULUJEME všem!!!

My jsme měli na tento víkend jiný plán, a to trošičku potrénovat barvu. V okolí chalupy jsou nejen rybníky, ale i krásné lesy, které k tomu přímo vybížejí. Páneček s taťkou ráno nakapali a po obědě jsme šli na to. V autě cestou do lesa jsme objevili dlouho očekávané červené kapičky - Sissinka konečně hárá. Docela nás napínala, máme přihlášené nějaké výstavy a takhle to výjde tak jak má - je to holka šikovná. A teď zpátky k té barvě, Sissce to šlo moc pěkně, na to, že jsme barvu zkoušeli letos poprvé, tak veliká spokojenost. Po cestě zpátky jsme šly si Sisskou pěškobusem ( pánečci jeli autem ) a nad chalupou jsme objevily nádhernou louku plnou pampelišek, úžasný žlutý koberec, který jsem v životě neviděla. Nějaké fotečky jsou ve fotogalerii.

Zbytek víkendu a další 3 týdny dopřejeme Sissince klídek  a pohodu, kterou si "háravky" zaslouží a hned po zkončení hárání se vrhneme na další pracovní i výstavní lumárny. Už se na to moc těšíme!

 

10. - 13. 4. 2009 - VELIKONOCE

Všem dodatečně přejeme krásné Velikonoce a hlavně krásný jarní čas!!!

My jsme si Velikonoce moooc pěkně a různorodě užili. Na celý týden před Velikonocema nás přijela navšívit moje maminka, kterou si vždycky moc užíváme a hlavně naše Sissinka je v sedmém nebi. "Babička" se o ni stará jako o miminko a tak si holky spolu přes týden užívaly všemožných lumpáren a hlavně dlouhých procházek. Bylo nádherné, skoro letní počasí, sluníčko svítilo a Síssa si poprvé v našem novém bytečku užívala ležení venku na terase a nechtěla vůbec domů . No holt se budeme muset smířit, že Síssu v létě nebudeme mít vůbec doma, protože vegetování na zahrádce v tuto chvíli považuje za svůj nejlepší koníček, protože pozorování lidiček a opalování je prostě žůžo .

Ve čtvrtek večer po práci jsme vyrazili do mého rodného Bruntálu a já jsem měla na pátek v plánu letošní poslední lyžovačku. No kde jinde než na druhé nejvyšší hoře ČR na Pradědu. Ráno se mi nechtělo vylézt z pelíšku, když jsem měla tu dovolenou, ale 2 metry sněhu a azuro byli silnější. Už v 8,00 jsem seděla v kyvadlovém buse z Hvězdy na Ovčárnu a v 8,30 jsem již sjížděla krásné svahy Hrubého jeseníku - no prostě nádhera. KOUKNĚTE:

Sissinka, Ondra a Mamča si zatím užívali v Bruntále.

Další den, v sobotu, jsme po obědě vyrazili na mooc pěkný výlet. Jeli jsme do obce Jiříkov kde je nádherná Pradědova řezbářská galerie pana Halouska (www.pradedovagalerie.wz.cz). Najde zde největší betlém na světě věnovaný Janu Pavlu II., 8 českých rekordů, realizace největšího vyřezávaného obrazu na světě a také 250 vyřezávaných soch - nějaké fotečky vložím do fotogalerie.

Pak jsme pokračovali na hrad Sovinec, který pochází ze 14. století. Tento hrad je zasazen do překrásné přírody a pořádají se zde pravidelně kulturní akce.

Potom jsme popojeli zpátky ku Bruntálu, a to do Rudné pod Pradědem, kde jsem s rodiči několik let bydlela. Šli jsem na nádhernou procházku po úžasných loukách ze kterých je vidět do Velkého kotle stále plného sněhu, no prostě nádhera. A hlavně jsem šli zkounout jednu chráněnou louku, kde na jaře rostou orchidee. Ale chce to ještě tak týden počkat, zatím byla plná sasanek a petrklíčů - úžasný pohled.

Neděli a Velikonoční pondělí jsme trávili v Brně u mého tatínka a mého úžasného malého 2,5 letého bratříčka. Nejvíc si to užívali Sissinka s Jiříkem, kdy Jiřík stále a stále házel nebo odnášel Sissince aportky a ta pro ně neúnavně chodila . Moc jím to oboum šlo , jsou to moje šikulky!!!!

 

3. 4. 2009

Dnes odpoledne jsme se zúčastnily našich prvních nácviků na lovecké zkoušky v letošní sezoně. Byl krásný sluníčkový jarní den a my jsme se v práci se Síssou nemohli dočkat, až bude na hodinách 14,00. Přesně ve dvě jsme huply do auta a pádily směr Kařez, kde už u rybníka pěkně pracovali naši kamarádi. Sissinka se samozřejmě musela pořádně pozdravit se svýma kumpánama a hned potom jsme se vrhly do práce taky. Naše první dnešní disciplína byla přinášení kachny z hluboké vody, kde Síssa nebyla k udržení s jakou radostí vypálila do vody pro kačenku. Další disciplína byla slídění s dohledávkou u kterého jsem měla velikou radost s jakou vervou se do něj Síssa pustila, krásně dohledala kus a vzorově předala – je to naše pašanda . Poté následovala ještě jednou voda a to i s výstřelem, stopa vůdce, marking a vlečky. Vlečky k mé velké spokojenosti Sissinka zvládla skvěle a opět vyrazila jako řízená střela . Holt po zimě byla ( jak se zejména pánskému osazenstvu líbilo ) „nadržená „ pracovat . Tento den jsme si krásně užily a to hlavně díky našim skvělým kamarádům ( Oliverkem s Radimem a Ráďou, Terezce s Ájou, Aimince s Míšou a Stelince s Alčou )  na které se vždy hrooooooozně moc těšíme a je nám s nimi mooooooooooooc dobře. Škoda jen, že bydlíme tak daleko. Také chceme se Sissinkou moooooooc poděkovat Vláďovi Melionovi, že se o nás tak skvěle staral a opět nám pomohl dostat se zase o kousíček dál v našem „loveckém“ snažení.

Páneček bohužel musel být v práci, tak aspoň všechny moc zdraví na dálku! Pac a pusu Marťa a Sissinka

 

1. 4. 2009

Přidány nějaké fotečky do fotogalerií.

 

31. 3. 2009

Přidána tabulka našich " pracovních úspěchů " :-)) do rubriky ZKOUŠKY. Na dalších zkouškách se budeme snažit pracovat i letos a tabulku trošku rozšířit. Všechny moc zdravíme a omlouváme se, že jsme dlouho neprovedli na stránkách žádnou aktualizaci, budeme se snažit, aby to bylo lepší :-).

 

7. 2. 2009

Dnes dosáhla naše Sissinka "zlaťácké dospělosti" - jsou jí právě 3.roky!!!!

Zatíčko, miláčku, kudlinko naše, moc moc Ti gratulujeme a přejeme Ti do dalšího psího života vše NEJ, NEJ, NEJ a k tomu velkou hromadu lumpáren a legrací. To samé také přejeme všem tvým 8-mi sourozencům Orýskovi, Oliverkovi, Otokarkovi-Rustymu, Olympii-Sáře, Octavii-Dizzi, Olivii-Julince, Ophelii-Else a Odettce-Jessince !!!!!

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist