Výcvik psů

Nabízíme pomoc při výcviku psů

  • socializace štěňátek
  • základní výcvik poslušnosti
  • základy loveckého výcviku
  • příprava na zkoušky OVVR (ověření vlohových vlastností retrieverů - jedna z chovných podmínek)
  • příprava na lovecké zkoušky

Nácviky pořádáme individuální i skupinové, vždy po domluvě. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., velmi rádi vám předáme naše zkušenosti.

S pořízením štěňátka vše nové a krásné začíná. Ale nelze se s tou malou, rychle rostoucí kuličkou, jen mazlit, i když by to bylo fajn :o). Každý pejsek potřebuje ke spokojenému životu určitý výcvik a pevné mantinely. Potřebuje vědět co a jak. Musí vědět, že na silnici nesmí, že když páneček dá povel, že to má smysl, že ho tak vlastně chrání, atd.. V každém věku pejsek potřebuje něco jiného. Pro malé štěňátko je nejdůležitější socializace, puberťák zase potřebuje něco jiného a dospělý pes také. Když mají majitelé dostatek informací a preventivně se v každém věku zaměří na to podstatné, co který věk potřebuje, stane se z pejska skvělý rodinný parťák a s pánečkem budou tvořit nerozlučný tým. Nejhorší je, když páníci nemají dostatek informací a z důvodu nedostatku zkušeností a právě nedostatku informací mohou, ač nevědomky, udělat spoustu chyb, které se následně špatně napravují. Proto je dobré vědět co a jak a pak už je to pohoda :o).

Naší filozofií je, nejdříve vyladit soužití štěňátka (mladého pejska) s rodinou ke spojenosti celé rodiny i psa. Když se toto vše povede k oboustranné spojenosti, můžete se spolu začít věnovat dalším aktivitám, jako je například výcvik. My se věnujeme především výcviku loveckému. Ale vždy platí, jakákoliv aktivita musí bavit vás oba. A věřte, že správný retriever, když tedy chovatelé dbají na správný výběr "rodičů" a tím upevňují lovecké vlohy v chovu, lovecký výcvik a lov samotný nadevše miluje.

[11]

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist