Stříhání psů

Nabízíme Vám profesionální úpravu srsti vašeho miláčka.

A to jak zdravotní střih tak i výstavní grooming.

Proč vlastně stříhat retrievera?

Úprava srsti se provádí ze dvou důvodů. Jednak jako zdravotní prevence, jednak jako vylepšení exteriéru pro posouzení na výstavách.

Tzv. zdravotní střih je střih pro každodenní pohodlný život jak Vás, tak především Vašeho chlupatého kamaráda. Upravený pes nejen, že vypadá krásně a ušlechtile, ale střihem především předcházíme různým zdravotním útrapám, které pejska mohou potkat, když se o jeho srst nedostatečně pečuje.

Zdravotní úprava pejska zahrnuje hlavně zkrácení drápků, ostříhání tlapek a meziprstního prostoru (velmi příjemná věc pro pánečka, když je venku plískanice a bahno), osrstění na končetinách, chlupů těsně kolem uší, pod i za ušima a postupné prostříhání všude tam, kde by u dlouhosrstého retrievera (Golden, Flat, Skoťák) vzhledem k jeho anatomické stavbě mohlo dojít k zacuchání nebo až zplstnatění srsti (nejčastěji kalhotky, třísla a podpaží) či k tvorbě nežádoucích kožních onemocnění s ohledem na množství a délku srsti (hlavně krk a předhrudí). Pod velkým množstvím srsti se mohou tvořit zapařeniny, tzv. hotspoty, kterých si pod hustou srstí v počátku ani nemusíte všimnout a jejich léčení je velmi zdlouhavé a především velmi bolestivé, a tím, že je pejsek pravidelně upravován, těmto problémům předcházíte. Pro zvýšení estetického dojmu je pěkné ještě zastřihnout prapor na oháňce, praporce na předních končetinách a spodní linii.

Zde se můžete podívat na malou ukázku pejska před a po zdravotní úpravě.

Tzv. výstavní grooming je kompletní výstavní úprava srsti. Výstavní úprava je v současnosti na výstavách téměř bez vyjímky vyžadována. Neostříhaný jedinec má na výstavě pramalou šanci uspět. Naopak pes, jehož srst je na výstavu dokonale připravena má velké předpoklady být úspěšný. Samozřejmě záleží hlavně na samotné konstituci psa a vzhledu dle standardu, ale díky střihu dokážeme přednosti vašeho miláčka vyzdvihnout a jeho nedostatky umístit do pozadí. Samotná výstavní úprava dlouhosrstých plemen představuje velmi obsáhlé téma. Existuje celá řada variant, jak je možné vašeho chlupáčka upravit, např. dle preferencí konkrétního rozhodčího, ale to Vás zde nebudu zatěžovat, můžeme si o tom popovídat při stříhání :-). Dále Vám poradíme jak srst těsně před výstavou připravit, aby byl efekt úpravy co nejlepší. Poradíme Vám, jak vašeho miláčka vykoupat a čím, jak vyčesat, vyfoukat a pak načesat, tak, aby byl váš pejsek za hvězdu. Kompletní výstavní poradenství je samozřejmostí.

 

Ještě pár drobností, než k nám vyrazíte.

Na stříhání je potřeba se objednat v dostatečném předstihu. Hlavně pokud jde o pejska, který je přihlášen na výstavu. Každé úpravě by měla předcházet dobrá a pravidelná údržba srsti. Bez této "údržby" nemůže být výsledný efekt stříhání a zejména výstavní úpravy perfektní. Pouze dobře připraveného psa lze dobře ostříhat. Jedná se zpravidla o pravidelné pročesávání srsti, aby se necuchala, byla pevná a zbavena staré srsti. Před samotným stříhání je nutností, aby byla srst zbavena všech NEČISTOT (ale ne čerstvě vykoupaná těsně před střihem), vyčesaná, dobře rozčesaná a hlavně SUCHÁ. Na samotné stříhání si prosím rezervujte kolem 2 hodin času, protože úpravu pejska nelze provádět ve spěchu. Snažíme se, aby to pro pejska byla co největší pohoda.

 

Jetliže se budete chtít objednat nebo se na cokoliv zeptat,

kontaktujte nás prosím na telefonu 604 110 041 nebo e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Takto to u nás na stříhání vypadá.

 

Zde je malá ukázka úspěchů "našich stříhacích odchovanců" na výstavách.

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist